Tahkim Sözleşmesi Atölyesi

Tahkim Sözleşmesi Atölyesi'nde, ad-hoc ve kurumsal tahkim anlaşmalarının yazılmasında dikkat edilmesi gereken noktalar ve uygulama örnekleri üzerinde durulmaktadır. ICC ve ISTAC tahkim kurallarının karşılaştırmalı analizinin yapıldığı Atölye'de, örnek tahkim dosyası ve örnek tahkim kararı incelemesi yapılmaktadır.

Atölye'de ayrıca, tahkimde taraf vekili olarak dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde durulmakta, tahkim kararlarının iptaline sebep olan durumlar ve iptal kararları analiz edilmektedir.

Franchise ve Bayilik Sözleşmeleri Atölyesinde;

Franchise ve bayilik sözleşmelerine ilişkin;

  • Güncel yargı kararlarının,
  • Örnek sözleşme uygulamalarının ve
  • En sık karşılaşılan dava örneklerinin ele alındığı, 
  • Uygulama ağırlıklı bir Atölye çalışması yapılmaktadır...

* İnteraktif yöntemle yapılan bu çalışmalar sırasında, Doç. Dr. Umut Yeniocak tarafından daha önce dava dosyalarında yazılan mütalaalar, örnek dava dosyaları ve danışmanlık deneyimlerinden aktarımlar yapılmakta ve her katılımcı soru-cevap yöntemiyle birebir görüş alışverişinde bulunma fırsatına sahip olmaktadır.

Gerçek anlamda bir Atölye çalışması yapılabilmesi için Atölyemizde, 15 kişilik kontenjan sınırlaması uygulanmaktadır.

* Tahkim Sözleşmesi Atölyesi, toplam altı saatlik (saat 10.00 – 16.00 arası) bir program şeklinde organize edilmektedir.

* Online Atölyelerimiz, Zoom Uygulaması kullanılarak, karşılıklı görüntü ve ses paylaşımıyla, uzaktan eğitim formatında yapılmaktadır.

Sunum sırasında kullanılan slaytları içeren pdf dosya, e-mail ya da whatsapp yoluyla katılımcılara gönderilmektedir.

* Eğitimi tamamlayan katılımcılara, Yeniocak Sözleşme Akademisi tarafından katılım belgesi düzenlenerek, e-mail ya da whatsapp yoluyla gönderilmektedir.

* Altı saatlik bu Atölye programımızın katılım ücreti 280 + KDV (330) TL’dir. 

  • Stajyer avukatlara ve 3 ya da daha fazla kişiyle grup olarak katılımlarda %20 indirim uygulanmaktadır. İndirimli ücret 235 + KDV (275) TL’dir. (Birden fazla indirim şartı birlikte sağlansa da indirimden bir kez faydalanılabilmektedir.)
  • İki ayrı Atölye programına birlikte kayıt olunması hâlinde % 20 indirim uygulanır. İki programa birlikte indirimli kayıt ücreti 470 + KDV (550) TL’dir. (Birden fazla indirim şartı birlikte sağlansa da indirimden bir kez faydalanılabilmektedir.)

Sorularınızı ve kayıt taleplerinizi iletmek için; [email protected] adresine ya da 0552 692 8282 nolu whatsapp hattına yazabilirsiniz.

@sozlesmeakademisi